Hallituksen kokous 7.1.2023

                      Uudet säännöt

                      PHR on hyväksynyt 29.9.2022 yhdistyksen 25.9.2022 pitämässä syyskokouksessa esittämät uudet säännöt. Säännöt ovat luettavissa kotisivuilta ja toimitetaan tuvan ilmoitustaululle. 

                       Järjestyssäännöt

                      Päätettiin, että yhdistyksen järjestyssääntöihin 9.§ Alkoholijuomat Alkoholijuomien vieminen tuvalle ja alkoholin nauttiminen tuvalla sekä sen välittömässä läheisyydessä ei ole suotavaa.

                      Muutetaan muotoon Alkoholijuomien vieminen tuvalle ja saunatiloihin ja alkoholin nauttiminen tuvalla ja saunatiloissa sekä niiden välittömässä läheisyydessä ei ole suotavaa.

                      Järjestyssäännöt ovat luettavissa kotisivuilta ja tuvan ilmoitustaululta.

 .                     Saunassa käyttäytyminen

                      - Päätettiin, että sopimattomasta käytöksestä saunatiloissa tulee tehdä ilmoitus, joka käsitellään hallituksessa. Kaksi saman sisältöistä ilmoituksesta johtaisi siihen että, kausisopimusta ei uusittaisi.

                      - Päätettiin, että jos on tarvetta, tilataan poliisi.

                      - Päätettiin, että laitetaan seuraava tiedote rantasaunalle saunojien nähtäväksi

                      ” Olethan huomioinut, että sauna on tarkoitettu rauhoittumisen ja mielihyvän tuottamista varten. Muistathan, että huomioimme muutkin saunassa olijat, joten emme häiritse käytöksellä muita saunasta nauttimaan tulleita.”